Wpływ czyszczenia samochodu na środowisko

Kategoria: Blog

myjnia bezdotykowa

Ponieważ samochody są jednym z naszych podstawowych środków transportu, staramy się jak najbardziej skrupulatnie dbać o ich czystość oraz estetykę. Czy jednak podczas tego procesu nie wpływamy negatywnie na otaczające nas środowisko ? Wszystkie myjnie automatyczne oraz samoobsługowe zużywają olbrzymie ilości wody. To samo dotyczy samodzielnego mycia aut w ogrodach oraz na naszych podjazdach. Poza setkami litrów wody, potrzebnej do jednorazowego mycia, do gleby oraz atmosfery przedostaje się mnóstwo zanieczyszczeń pochodzących z detergentów i używanych do czyszczenia środków chemicznych.

Istnieją jednak sposoby i urządzenia, które pozwalają na mycie naszych samochodów, bez wywierania tak negatywnego wpływu na środowisko.

Czyszczenie parą – Zalety dla środowiska

Czyszczenie samochodów parą niesie za sobą wiele korzyści dla naszego środowiska. Przede wszystkim, przy zastosowaniu tej metody, zużywa się tylko kilka litrów wody na umycie jednego samochodu. Odkurzacze parowe wykorzystują suchą parę wodną, która wystrzeliwana pod bardzo wysokim ciśnieniem, dokładnie usuwa wszelkie zabrudzenia i nieczystości. Zawdzięcza to też swojej wysokiej temperaturze, która skutecznie eliminuje bakterie oraz zarazki. Jej skład zawiera jedynie do 10% wody, co znacznie ogranicza jej zużycie w stosunku do konwencjonalnego mycia. Ta forma czyszczenia, pozwala też zredukować do minimum ilość używanych detergentów i nierzadko szkodliwych dla środowiska środków chemicznych. Odkurzacze parowe stanowią więc bezpieczną dla środowiska formę mycia karoserii samochodu, a także czyszczenia tapicerki i innych elementów wnętrza pojazdów.